CEKOR
Centar za ekologoiju i održivi razvoj
Ko smo mi?
Centar za ekologiju i održivi razvoj je dobrovoljno, nestranačko, nevladino i neprofitno udruženje građana.
Uspostavljamo ravnotežu
Zaštita životne sredine, održivi razvoj, održiva energetika, održivi transport
We Make
Balance
Environmental protection, sustainable development, sustainable energy
Egyensúlyt teremtünk
Környezetvédelem, fenntartható fejlődés, fenntartható energia
O nama
Naš cilj je unapređenje stanja životne credine i demokratizacija društva, edukacija i podizanje svesti građana o zaštiti životne sredine.Naše delatnosti između ostalih obuhvata:
-
Naši ciljevi
Zaštita životne sredine, održivi razvoj, održiva energetika, održivi transport
-
Misija udruženja
Promovisanje i primena koncepta održivog razvoja i učešća javnosti u odlučivanje
-
Organizacija
Skupština - Upravni odbor - Nadzorni odbor
Aktuelnosti
Izazovi i put rešavanja klimatskih promena
Tematska sednica Radne grupe Nacionalnog konventa o Evropskoj uniji za Poglavlje 27 - Životna sredina.
Sastanak će biti održan u ponedeljak, 30. novembra 2015. godine, u maloj Plenarnoj Sali Narodne skupštine, ulica:Trg Nikole Pašića 13, sa početkom u 11 časova.
Agendu sastanka dostavljamo u Prilogu, a pozicioni papir tokom (draft) i nakon sastanka (konačna verzija).
Molimo Vas da vaše učešće potvrdite do petka, 27. novembra, u 12h na e-mail:nadjereg@gmail.com tel: 060/3131937.
Preuzmite dokumente:
               

Uspešno završen projekat “Solar i crkve”
03.01.2025.
Projekat koji je imao za cilj promovisanje održive energije, energetske efikasnosti i smanjenja karbonskog otiska putem postavljanja fotonaponskih elektrana na trinaest objekata u vlasništvu verskih zajednica, 6 u Bosni i Hercegovini i 7 u Srbiji je uspešno priveden kraju tokom 2024.
U BiH partnerska organizacija nam je bila Tim Aarhus centar iz BIH, iz Sarajeva, a projekat je pomogla ECF (European Climate Foundation).
Subotica bogatija za 18 piramidalnih hrastova u okviru ekološke akcije za zeleniju budućnost
04.12.2024.
Subotica je proteklog vikenda dobila novih 18 sadnica piramidalnog hrasta zahvaljujući akciji Sadnje hrastova i popunjavanje vetrozaštitnog pojasa, koju je organizovao Centar za ekologiju i održivi razvoj (CEKOR), uz podršku inicijative Zaštitimo šume Subotice, JP Palić-Ludaš i Grada Subotice.
Ova akcija je deo projekta pod nazivom: "Rešenja zasnovana na prirodi za ublažavanje klimatskih promena koji ima za cilj promociju pošumljavanja i podizanja zelenih površina kao i nužnost za prilagođavanje na izmenjene klimatske uslove". Svako zasađeno drvo danas je korak ka boljem vazduhu i hladovini za buduće generacije.
Naši sponzori
Necessitatibus eius consequatur ex aliquid fuga eum quidem sint consectetur velit
Galerija slika
Naše aktivnosti
CEKOR




